** Přehled významných událostí v obci v r. 2010 **

• Vánoční koncert (12.12.2010)
        Třetí adventní neděli v 17:00 hodin se uskutečnil v kostele sv. Jakuba v Tučapech vánoční koncert. Vystoupil zde pěvecký sbor Nocturno, dětský pěvecký sbor Nocturňáček a dívčí pěvecký sbor Akcent.

:: Pozvánka (Word)
    (Aktualizováno 20.1.2011)

• Volba starosty, místostarosty a členů obecní rady
        Na ustavujícím zasedání zastupitelstva obce Tučapy, které se konalo 10.11.2010, byl starostou obce zvolen pan Pavel Novák, místostarostou ing. Vladimír Pícha a členy rady pánové Jiří Lukáš, Pavel Poslušný a ing. Miroslav Tenk.

:: Usnesení ze zasedání
    (Přidáno 13.11.2010)

• Volby do zastupitelstev obcí 15.10. - 16.10.2010

:: Výsledky v Tučapech
    (Přidáno 16.10.2010)

• V sobotu 18.9. náhle zemřel ve věku nedožitých 57 let starosta obce pan Jaromír Kuttelwascher. Poslední rozloučení se bude konat v sobotu 25.9.2010 v 11:00 ve smuteční síni v Tučapech. ČEST JEHO PAMÁTCE a PRÁCI!
    :: Smuteční oznámení

• Hasičský dětský den v Tučapech (4.9.2010)
        Tuto akci pro Vás připravil Sbor dobrovolných hasičů Tučapy pod záštitou generálního sponzora této akce firmy DAICH, spol. s.r.o., Tábor. Doufáme, že se Vám akce líbila :-).
        Firmě DAICH, spol. s.r.o. tímto srdečně děkujeme za podporu naší činnosti.

:: Výsledky děti
        :: Výsledky dorost
        :: Výkresy (soutěž "Tučapy očima našich dětí")
    (Přidáno 6.9.2010)

• Kaplička Sv. Panny Marie
        Původní kaplička Sv. Panny Marie - kulturní památka obce, byla v září roku 2009 zcela zničena po automobilové havárii. Tato kaplička stála původně od roku 1884 u frekventované silnice severozápadně na okraji obce ve směru na Tábor. Obecní zastupitelstvo v čele se starostou obce panem Jaromírem Kuttelwascherem rozhodlo, že by bylo správné tuto kapličku vystavět nově jako repliku, a to v nejbližší možné vzdálenosti od té původní jako památku pro příští generace. Ke dni 1.5.2010 byla na pozemku obce Tučapy č. 966 u pozemku soukromého vlastníka pana Havla, který s tímto umístěním souhlasil, replika kapličky Sv. Panny Marie vystavěna ve vzdálenosti 3m od silnice.

:: Foto 1
        :: Foto 2
        :: Zpráva pro budoucí pokolení (Word)
    (Přidáno 29.7.2010)

• Noční soutěž THL v Tučapech (3.7.2010)
        Noční hasičskou soutěž v Tučapech zahájil kandidát do senátu ing. Jan Mládek a spolu se starostou obce panem Jaromírem Kuttelwascherem předal ceny vítězům.

:: Foto 1
        :: Foto 2
    (Přidáno 28.7.2010)

• Vystoupení kapely Pohoranka (17.7.2010)
        V sobotu 17. července 2010 se v rámci 16. mezinárodního festivalu dechových hudeb "Kubešova Soběslav" konalo v Tučapech vystoupení kapely Pohoranka. Na místním hřišti se sešli příznivci dechové hudby. Na tuto akci zavítal i pan Miloň Čepelka z Divadla Járy Cimrmana, který je mimo jiné i autorem písňových textů. Několik písní, které otextoval, nám kapela Pohoranka zahrála. Vystoupení kapely Pohoranka se všem velmi líbilo.

(Přidáno 20.7.2010)

• Rozloučení se žáky 9. třídy na Obecním úřadu v Tučapech (25.6.2010)

(Přidáno 20.7.2010)

• Vítání nových občánků na Obecním úřadu v Tučapech (18.6.2010)

• Tvořivé dopoledne ke Dni dětí
        Dne 2.6.2010 připravila Místní knihovna v Tučapech ve spolupráci se ZŠ a MŠ Tučapy pro žáky základní školy ke Dni dětí tvořivé dopoledne. Pod vedením lektorek skládali z papíru a vystřihávali, starší žáci zdobili pomocí ubrouskové techniky květníky.

(Přidáno 2.6.2010)

• Rekonstrukce ZŠ a MŠ Tučapy
        Začátkem června začala rekonstrukce ZŠ a MŠ Tučapy. Obec Tučapy získala dotaci na výměnu oken a zateplení obvodového pláště. Rekonstrukce potrvá do konce letních prázdnin.
    (Přidáno 2.6.2010)

• Pálení čarodějnic, lampiónový průvod a stavění májky (30.4. a 1.5.2010)

(Přidáno 4.5.2010)

• Loutkové divadlo (13.2.2010, restaurace U Hemerů)

(Přidáno 30.3.2010)

• Velikonoční koncert
        Obec Tučapy si dovoluje pozvat všechny občany obce a veřejnost na velikonoční koncert, který se koná v pondělí 5. dubna 2010 od 14:00 hodin v kostele sv. Jakuba v Tučapech. Vystoupí pěvecký sbor Hlahol.

:: Pozvánka (Word)
    (Přidáno 16.3.2010)

• Vzory smluv na webu České asociace nezávislých rozhodců

:: Vzory smluv zdarma ke stažení
    (Přidáno 16.3.2010)

• Czech Point
  • Obecní úřad Tučapy poskytuje občanům službu Czech Point, tedy vystavení ověřeného výstupu z Obchodního rejstříku, Živnostenského rejstříku, Katastru nemovitostí a Rejstříku trestů. Výpisy se vydávají na Obecním úřadu Tučapy, více informací v přiloženém letáku.

:: Informační leták ke službě Czech Point (Word)
        :: Plná moc k podání a převzetí výpisů (Word)
        :: www.czechpoint.cz
        :: Obchodní rejstřík na internetu