Tučapské gymnastky si už zkusily úroveň republiky

(Táborské listy 23.6.2004)


d příštího školního roku budou tučapské sportovní gymnastky, jejichž oddíl funguje při místní základní škole, cvičit na jednom z nejmodernějších nářadí v celém kraji. Oddílu se podařilo získat dotaci z krajského úřadu, z peněz zakoupí nářadí profesionální kvality - kladinu, duchýnky, protiskluzové žíněnky a odrazový pérový můstek. Podmínkou přiznání dotace byla 30 procentní finanční spoluúčast obce. Trenérka gymnastek Jana Čížková proto děkuje celému zastupitelstvu za podporu. Obecní úřady v Tučapech i okolních obcí dopomohly také k nákupu pružného gymnastického pásu a trampolíny na eurotýmy, další sponzoři pak k trikotům.

Že si pozornost veřejnosti mladé gymnastky zaslouží, dokazují dosažené výsledky:
Nový Bor: Eurotýmy - republikový přebor ČASPV: starší žákyně: 10. místo.
Třebíč: Eurotýmy - republikový přebor AŠSK: starší žákyně: 10. místo.
Tábor: Okresní a zároveň krajský přebor: 1. až 3. třída: Tučapy A 1. místo; Tučapy B 3. místo; 4. - 5. třída: 3. místo; 8. - 9. třída: 3. místo.
Sezimovo Ústí: Okresní přebor ČASPV: 6 zlatých, 4 stříbrné, 6 bronzových medailí.
České Budějovice: Krajský přebor ČASPV: 4 zlaté, 3 stříbrné a 7 bronzových medailí.

Z Českých Budějovic postoupila některá děvčata na republikový přebor do Nového Boru, za nejmladší to byla Andrea Lukášová, Veronika Tomíčková a Nikola Rybáková, ze starších Kateřina Vejdová. Družstvo dorostenek reprezentovaly Pavla Václavíková a Martina Čížková. Žádná z jmenovaných však na medaili nedosáhla.


Družstvo nejmladších a juniorek z oddílu sportovní gymnastiky z Tučap

Gymnastika Tučapy

Sedící zleva: Petra, Martina a Dana Mlejnkovy, Nikola Kozlová, Kateřina Žáková, Petra Jilemnická, Tereza Petrová, Marie Stachová, Pavla Eremiášová, Valerie Fišrová, Adéla Tlustá.
Stojící zleva: Naďa Vyhlídková, Petra Koubová, Lucie Klečatská, Martina Čížková.