RSS kanál aktualit a zpráv Obecního úřadu Facebook.com

* Rekreační sport *

Od r. 1986 cvičí pravidelně každou středu ženy a dívky pod vedením bývalé starostky ing. Hany Petrů (dříve cvičení vedly také Vl. Štěpánová, její dcera Monika, V. Kratochvílová a M. Poslušná) aerobic, zařazeny jsou i prvky strečinku, kalanetiky a kondiční kulturistiky.

Další a mnohdy i tytéž ženy hrají každé úterý od 20:00 hod. v sokolovně odbíjenou, také muži provozují tento druh sportu každý pátek od 19:30 hod.

A perlička na závěr - po skončení spartakiády v r. 1985 vymysleli pánové Rudolf Václavík a Jiří Kubeš dnes již tradiční "Novoroční pochod" na 7 km vzdálený hrad Choustník, nejúspěšnější byl asi v r. 2001, kdy se zúčastnilo rekordních 130 turistů. Je třeba ale poznamenat, že trasa vede bohužel kolem choustnické restaurace, takže na vlastní hrad, který je na kopci nad vsí Choustník, se vyškrábou většinou jen ti s vůlí nejsilnější :-)

6. ročník turnaje v odbíjené o pohár ředitele
gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře

Dne 15. ledna 2011 se členové rekreačního oddílu v odbíjené zúčastnili 6. ročníku novoročního turnaje smíšených družstev v odbíjené o pohár ředitele gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře. Do turnaje se přihlásilo 10 smíšených družstev, podmínkou byla účast minimálně 3 žen. Naše družstvo ve složení Vít Semrád, Lenka Poslušná, Vladimír Pícha, Petra Kubešová, Josef Pollák a Zdena Kočová obsadilo vynikající 3. místo.
(Přidáno 29.1.2011)

** Nohejbalový turnaj žáků pro Tučapy **
    V Mezné u Soběslavi se konal 30.4.2005 již druhý ročník nohejbalového turnaje žáků. Vydařených klání se tentokrát zúčastnily čtyři týmy. Z vítězství se radovali mladí hráči SK Tučapy (Klečacký, Lhotka, Fischer) před "áčkem" domácího Rapidu Mezná (Tomi, Melišík, Juzko). Třetí místo bral tým SK Chlebov (Polišenský, Kutlák, Mir. Novák, Mar. Novák), čtvrtá příčka zbyla na "béčko" Mezné (Haveldová, R. Kolář, Votápek). Nejlepším smečařem turnaje byl vyhlášen Gregor Tomi, zadákem pak Jaroslav Polišenský. Nejbližší akcí v této nohejbalové baště na Soběslavsku se stane v sobotu 14. května turnaj starších pánů nad 40 let.
(Přidáno 5.5.2005)
** Jihočeská liga voleného mariáše **
    Jihočeská liga voleného mariáše pokračovala 22.1.2005 turnajem v restauraci Zbuzany v J. Hradci. Sjelo se k němu 88 hráčů, vyhrál Josef Krejčí st. z Horní Pěny. Další pořadí: 2. Jiří Průša (K. Řeč.), 3. Kukla (Veselá), 4. Matějka (Hořepník), 5. Schmied (D. Rad.), 6. David (J. Hr.), 7. Trešl (Tučapy), 8. Malknecht (Sob.), 9. Hunger (J. Hr.), 10. F. Kučírek (Košetivce) . . . 51. Kazbundová (Okr. Radouň).
    Stav po dvou turnajích: Malknecht 49, Matějka 48, Trešl 39, Opa (K. Řeč.) 38, Schmied 38, Janeček (J. Hr.) 38, Krejčí st. 32, Průša 31, Uvíra (ČB) 31, Kukla 30.

7.5.2005 se hrál ve Skalici pátý turnaj jihočeské ligy voleného mariáše. 1. M. Matoušek (ČB), 2. Slavík, 3. Janeček (oba JH), 4. Jůza (Tá), 5. Plička (K. Řeč.), 6. Jos. Mareš (Tá), 7. Trešl (Tučapy), 8. Krejčí (H. Pěna), 9. Hembera (Kamenice), 10. Prágr (Pel.).
    Stav: Krejčí 90, Jos. Mareš 89, Schmied (D. Rad.) 86, Janeček 84, Mácha (SÚ) 81, Slavík 76, L. Němec (Častrov) 73, David (JH) 70, Trešl 65, Plička 63.

(Aktualizováno 15.5.2005)

** 20. ročník pochodu na hrad Choustník **

Novoroční pochod Novoroční pochod Novoroční pochod Novoroční pochod
Novoroční pochod Novoroční pochod Novoroční pochod

:: 20. ročník Novoročního pochodu na hrad Choustník (1.1.2005)
(rozhovor Tomáše Kuttelwaschera s jedním ze zakladatelů pochodu p. Jiřím Kubešem)

(Přidáno 10.1.2005)

** Turistická známka Tučap **

Turistické známky jsou kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň potvrzením o návštěvě turisticky atraktivního místa. Přestože je naše obec velmi malá, existuje jedna skutečnost, díky které mohly být Tučapy v květnu r. 2005 mezi turistická místa zařazeny, a tou je narození světově uznávaného skladatele a dirigenta Karla Ančerla v naší obci.

V první polovině roku 2005 jste zde mohli hlasovat o motiv na této známce a vybírat ze sedmi návrhů (viz obrázky níže), které pro tento účel vytvořil a zároveň Tučapy do celostátního projektu Turistické známky ČR přihlásil autor těchto webových stránek. Vítězným se stal nakonec motiv č. 3 s obrázkem kostela sv. Jakuba, firmou Turistické známky s. r. o., která známky vyrábí, byl ale nakonec vybrán motiv č. 6, který nejlépe zobrazuje slavného rodáka Karla Ančerla. Známku si můžete koupit za 25,- Kč v restauraci Pit u čerpací stanice nebo na Obecním úřadu v Tučapech, kde také můžete zakoupit odznak a samolepku se znakem obce za 25,- Kč (resp. 8,50 Kč) i s turistickou mapou jižních Čech (25,- Kč).

Turistická známka Tučap - motiv 1 Turistická známka Tučap - motiv 2 Turistická známka Tučap - motiv 3 Turistická známka Tučap - motiv 4

Turistická známka Tučap - motiv 5 Turistická známka Tučap - motiv 6 Turistická známka Tučap - motiv 7 Turistická známka Tučap - definitivní verze

:: Definitivní vzhled známky Tučap
    :: Turistické známky s. r. o. - oficiální stránky